Leírás
A szett tartalma:
– takaró (3 évszakos vastagságú: pamut-wellsoft vagy pamut-minky) 100 cm x 130 cm (+ – 5 cm)
– párnahuzat cuki fülecskékkel (40 cm x 40 cm) Figyelem! A párnabelső nem a szett része, csak a huzat!
– „puszigomb” (15 db piros vagy kék szívecske bőrbarát gyerektetoválás)
Tisztítás:
- “Anyabarát” 2 rétegű, egybevarrt takaró, így megkímélhetjük magunkat az ágynemű húzgálástól, csak betesszük a gépbe és kész.
- 40 fokon mosható
- Gyorsan szárad. Vizesen érdemes kicsit kihúzni a takarót a szélei felé, így akár a vasalás is elkerülhető.
- Szárítógépben alacsony hőfokon szárítható. A pamut előlapot minden esetben beavatom (mosom, vasalom), mielőtt összevarrom a két oldalát, így várhatóan már nem megy össze, de a magas hőfokú szárítógép használat kárt tehet az anyagban, ezt vedd figyelembe kérlek.
- pamut oldalán vasalható.
További előnyei:
- Kis helyet foglal, akár utazáshoz is használható és az oviba sem kell egy hatalmas batyut hozni-vinni.
- Nem kell pluszban még egy bele való takarót is megvásárolnod
- Mind a 2 felét használhatjátok takarózáshoz, melegebb időben a pamut felét, hidegebben a “szőröset”
- A pizsi hosszával, vastagságával tovább alkalmazkodhatsz a hőmérséklethez. Melegebb időben rövid, vékony, hidegebben vastagabb, hosszú pizsamával 3 évszakban végig használható a takaró.
- A legtöbb óvodában nincs szükség nagyon vastag ágyneműre, hiszen bent a hőmérséklet télen-nyáron nagyjából egyforma, valamint 20-25 egy légtérben alvó gyerek gyorsan “beszuszogja” a teret, ami szintén emeli a szoba hőmérsékletét. A túl nagy, vastag takaró pedig a kicsi óvodai ágyakról lecsúszik, lelóg, így kényelmetlen lehet a kis ovisnak. Ezeket figyelembe véve és kisfiammal kitapasztalva, több óvónéni véleményét kikérve terveztem meg a takaró szettjeimet.
Ebben a blogbejegyzésben pedig bővebben írok arról, hogy védőnő anyukaként én milyen apró trükkökkel próbáltam könnyíteni az elválást saját magam és a gyermekem számára is. Kattints ide a blogbejegyzés elolvasásához.